*Biorytmy Twojej skóry

 

Czy wiesz, że... skóra również poddawana jest dobowym biorytmom?
Dlatego, jeżeli chcemy o nią zadbać, pomóc jej w ciągu doby, musimy ten biologiczny rytm poznać.

* W przedziale 5.00-7.00 gruczoły dokrewne zaczynają produkować hormony, które mobilizują funkcje ochronne. Podział komórki zwalnia się i spada chłonność. Osobom rozpoczynającym dzień w tym przedziale zaleca się poranny prysznic (szczególnie zimna woda pomaga skórze wreszcie "obudzić się"). Prysznic ciepło/zimno o 6 rano zahartuje i zapewni Ci świeżość skóry na cały dzień. W tym przedziale nie stosujemy kosmetyków.

* W przedziale 7.00-8.00 zwiększa się przepływ krwi w naczyniach podskórnych, zmniejsza zawartość substancji czynnych. Nie stosujemy kosmetyków, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo alergicznych reakcji.

* W przedziale 8.00-10.00 w naczyniach podskórnych zwiększa się ciśnienie krwi, skóra staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Dlatego w tym czasie, nie należy palić ani pić alkoholu,
przeciwwskazanem jest też sauna. W tym przedziale skóra jest chłonna do przyjmowania kosmetyków
Pielęgnujemy ją w miarę potrzeb każdej z nas, stosujemy makijaż...

* W przedziale 10.00-12.00 aktywują się gruczoły łojowe i skóra zaczyna się świecić. Należy ją zmatowić.
 
* W przedziale 13.00-16.00 ciśnienie krwi zmniejsza się, skóra jest zmęczona, zmarszczki się wyostrzają i dlatego wskazanym jest co najmniej pół godziny sen, spacer na świeżym powietrzu lub zrobić sobie 10 minutowy relaks.
 
* Przedział 17.00-20.00 jest najbardziej korzystnym czasem dla zajęcia się sobą: oczyszczanie, peeling, maska, lifting - wszystkie zabiegi kosmetyczne dają błyszczący efekt. Najważniejsze w tym czasie aby zapomnieć o problemach i odpocząć. Jeśli nie masz czasu na taki seans to wystarczy krem i 5 minutowy relaks - daje doskonały wynik. Nie zapomnij tylko na początek wszystkich zabiegów kosmetycznych    dokładnie oczyścić i przetonizować skórę.

* W przedziale 20.00-22.00 ciało jest przygotowane do wyprowadzania nagromadzonych z całego dnia substancji toksycznych. Dlatego dobry efekt daje kąpiel lub sauna. I tutaj uruchom swoją wyobraźnię: zamknij oczy i wyobraź sobie, że w trakcie spłukiwania, wraz z wodą (w saunie wraz z potem) usuwasz toksyny, stres z całego dnia...a następnie zastosuj autosugestię takim zdaniem: "Moje ciało i umysł jest zawsze w doskonałym zdrowiu. Czuję się świetnie, wspaniale." - efekt niesamowity :)  Po umyciu i zrelaksowaniu się przygotowujemy ciało do snu. Stosujemy na skórę rewitalizujące maski kremowe (w zależności od wieku i rodzaju skóry), ponieważ, w przeciwnym razie straci dużo wilgoci, co doprowadzi do suchości i złuszczania naskórka.

* Przedział 22.00-5.00 Chronobiolodzy twierdzą, że jedzenie spożywane po 22.00 będzie miało niekorzystny wpływ na twarz: powstawanie przebarwień, wyprysków, trądzika. Faktem jest, że późnym wieczorem organizm przestaje produkować enzymy trawienne i spowalnia ruch jelit. W rezultacie, żywność nie jest trawiona, rozkłada się, toksyny zatruwają organizm. Aby zneutralizować toksyny, wypij przed snem szklankę wody lub napar z ziół. Nasze babcie twierdzą, że godzina snu przed północą równa się dwóm godzinom snu po północy. Na początku nocy jest najbardziej aktywny podział i odnowa komórek naskórka. Więc, skóra całkowicie pochłoni biologicznie aktywne, nawilżające i odżywcze substancje jakie jej zapodamy.

 

 

 

stat4u