Przebarwienia

PRZEBARWIENIA SKÓRY I WALKA Z NIMI

Kolor naszej skóry, uzależniony jest od ilości i stężenia melaniny a plamy pigmentacyjne powstają na skutek zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia tej substancji w naskórku. Melanina jest aminokwasem naturalnie wytwarzanym w warstwie naskórka, barwnikiem skóry, oczu lub włosów. Efektem nieprawidłowego procesu powstawania melaniny jest miejscowe nagromadzenie się barwnika w skórze widoczne jako przebarwienia. Słońce sprzyja pojawianiu się na skórze plam pigmentacyjnych i piegów.

Najczęstsze przyczyny powstawania zmian pigmentacyjnych:
-nadmierna ekspozycja słoneczna
-korzystanie z solarium
-zakłócenia gospodarki hormonalnej
-ciąża, środki antykoncepcyjne i zażywanie hormonów w czystej postaci w ramach terapii
-niedoczynność tarczycy lub nadnerczy
-menopauza
-zmiany związane z wiekiem i starzeniem skóry tzw. zmiany starcze lub wątrobowe

Nie ma możliwości całkowitego pozbycia się niektórych przebarwień, ale mocno można je zmniejszyć i wybielić.tianDe opracowało preparaty (peelingi, maski i kremy) dedykowane osobom z problemami przebarwień skórnych, dla skóry w każdym wieku i dla obu płci. Produkty te zostały opracowane w oparciu o synergistycznie działające kompleksy rozjaśniające zapewniające redukcję produkcji melaniny i blokowanie enzymu tyrozynaza (wysycania komórek barwnikiem) Działanie rozjaśniające i wybielające zostało wzmocnione dodatkami ekstraktów roślinnych i owocowych:
-ogórek
-morwa biała
-pomidor
-śnieguliczka
-lukrecja
-perełkowiec japoński znany pod nazwą sephora
-ekstrakt różany
-stabilną postać witaminy C - skutecznie usuwa plamy
-arbutyna - alkaloid roślinny hamuje skutecznie procesy melanogenezy
-perła naturalna - wybiela, regeneruje i wyrównuje
-salicylany występujące w peelingach uniwersalnych nie tylko powodują wybielanie piegów i innych przebarwień, ale też poprawiają nieregularną  pigmentację
-placenta
-kwasy
-pochodne mleczne - proteiny mleczneO ile zmiany pigmentacyjne na twarzy można zatuszować makijażem, o tyle plamy na rękach są widoczne i trudno je zamaskować. Dlatego o skórę dłoni powinniśmy zadbać ze szczególną uwagą. Umożliwiają to kremy do rąk o kodach:
40110 - cytrynowy z kwasem askorbinowym, 40105 - z mlekiem owcy, 40101 – mleczny, 40106 – z grzybkiem ganoderma...
Pamiętajmy, że łatwiej jest zapobiegać niż walczyć z nierównomierną lub nadmierną pigmentacją skóry, dlatego nie zapominajmy o zabezpieczaniu skóry filtrami, sięganiu po specyfiki do pielęgnacji naszej skóry z naturalnymi faktorami. Do takich w Tiande należy :
- allantoina, występuje w większości kremów na dzień i we wszystkich kramach do rąk
- kremów z perłą naturalną, do takich należą kremy z linii ACNE
- z ganodermą
- z placentą
- kremów z filtrami fizycznymi, do nich należy SPF-12, który ma 2 filtry i jest to tlenek cynku i tlenek tytanu

Opalenizna, jest naturalną ochroną przed promieniowaniem słonecznym i poparzeniem skóry przez słońce. Zachowajmy jednak umiar w opalaniu, bo nadmierna ekspozycja słoneczna niszczy kolagen, przyśpiesza starzenie skóry, wysusza, daje efekt fotostarzenia i prowadzi do przebarwień, które dodają lat, szczególnie jeżeli dotyczy to skóry dojrzałej. Podobnie jest z korzystaniem z solarium. Promienie tzw. średnie, czyli C według ostatnich badań wcale nie są obojętne dla skóry. Wręcz odwrotnie, zalicza się je już od jakiegoś czasu za równie niebezpieczne dla skóry jak UVA i UVB. Nie oznacza to jednak, że mamy przestać cieszyć się latem i słońcem. Róbmy to jednak rozsądnie i bez narażania skóry na uboczne skutki, z którymi trudno jest walczyć.

A oto, bezpieczne i przyciągające oko opalenizny....

....możliwe do uzykania przez:

-dozowanie promieni słonecznych w zależności od zawartości pigmentów w skórze oraz przy użyciu filtrów

-kontrolowanie odpowiedniego nawilżenia skóry specyfikami do pielęgnacji skóry z naturalnymi faktorami
 

stat4u